Te uciążliwe plamki i przebarwienia...

Kiedy temperatury za oknem spadają, z przyjemnością wracamy wspomnieniami do okresu wakacji, po którym z pewnością zachowaliśmy wiele pamiątek. Są jednak takie pamiątki, o których niektórzy z nas chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Należą do nich nieestetyczne zmiany na skórze w postaci plamek i przebarwień - powstałych wskutek promieniowania UV.

Zimowa pielęgnacja skóry

Nadeszła zima, która jest nieprzyjemnym okresem dla naszej cery. Skóra odczuwa wtedy negatywny wpływ zewnętrznych czynników atmosferycznych i dlatego potrzebuje odpowiedniego wsparcia, aby uchronić ją przed mrozem, wiatrem oraz suchym powietrzem ogrzewanych pomieszczeń.  

Skuteczna pielęgnacja wrażliwej skóry

Wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry często kierujemy się aktualną modą, chwytliwą reklamą lub indywidualnymi upodobaniami. Niestety nie każda z nas ma tak szeroką możliwość wyboru. Mowa w tym przypadku o posiadaczkach wrażliwej cery, która wymaga szczególnego traktowania.

Naturalne kosmetyki - chwilowa moda czy powrót do korzeni?

Chęć bycia piękną to pragnienie towarzyszące wszystkim kobietom na przestrzeni wieków. Od niepamiętnych czasów starały się one dążyć do wymarzonego wizerunku. W tym celu stosowały do pielęgnacji wszystko to, co je otaczało, a więc np. drogocenne olejki roślinne oraz minerały. W ten sposób powstawały pierwsze kosmetyki pochodzenia naturalnego.

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki... Naturalna pielęgnacja przeciwstarzeniowa

Pierwsze objawy starzenia się skóry występują u każdego z nas indywidualnie. Z wiekiem skóra traci jędrność i młodzieńczy blask, pojawiają się na niej drobne zmarszczki i przebarwienia. Proces starzenia się skóry jest w istocie nieunikniony, ale prowadząc zdrowy tryb życia i wybierając odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, możemy zdecydowanie opóźnić jego postęp.

Live z kosmetolog Martą Majszyk-Świątek

Zapraszamy do obejrzenia zapisu Live'a, który jakiś czas temu odbył się na instagramowym profilu @Ekotyki. Prowadząca go kosmetolog Marta Majszyk-Świątek w bardzo ciekawy i wyczerpujący spósób omówiła działanie, skuteczność oraz innowacyjność naszych produktów. 

Śluz ślimaka - dobro pochodzące z natury o wszechstronnych właściwościach

Śluz ślimaka jest jednym z najbardziej cenionych surowców wykorzystywanych w kosmetyce. Biorąc pod uwagę fakt, że stanowi on remedium na większość problemów skórnych, jego popularność jest w pełni uzasadniona. Wykorzystywanie naturalnych składników w kosmetykach powinno się jednak odbywać przy wsparciu nauki. 

Naturalnie, etycznie i profesjonalnie

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu z Was, śluz ślimaka może wydawać się dosyć kontrowersyjnym surowcem kosmetycznym, ze względu na niejasne i sprzeczne informacje na temat jego pozyskiwania. Z racji tego,  postanowiliśmy więc uchylić rąbka tajemnicy i na tyle na ile możemy to zrobić, opowiedzieć Wam o pozyskiwaniu śluzu, który wykorzystywany jest w produktach Nature Cosmetics.

Pantenol - koi, nawilża i regeneruje

Pantenol jest jednym z bardziej popularnych składników aktywnych w kosmetykach, za sprawą swoich ponadprzeciętnych właściwości. Pantenol jest jedną z substancji stanowiących witaminą B5 w organizmie, dzięki czemu jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę. W kosmetykach odpowiada za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry, włosów i paznokci, poprzez wiązanie wody w naskórku i keratynie włosa.

Wąkrota azjatycka - składnik długowieczności

Wąkrota azjatycka znana także pod nazwą trawa tygrysia lub Gotu Kola to roślina naturalnie spotykana na terenie Azji, Ameryki, Afryki i Australii. Zawiera dużą ilość składników aktywnych wpływających pozytywnie na skórę całego ciała. Substancje pozyskuje się z całej rośliny, czyli zarówno z korzeni, łodyg, liści jak i kwiatów i nasion.

Łopian większy - składnik dla zdrowej skóry i pięknych włosów

Łopian większy, znany jako rzep to roślina dość pospolita, często traktowana jako chwast, ale o ciekawych właściwościach kosmetycznych. W procesie technologicznym wykorzystuje się zarówno korzenie, łodygi, liście jak i nasiona. W jego składzie można znaleźć takie składniki aktywne jak inulina, siarka, kwasy fenolowe, taniny, sole potasu, śluzy, flawonoidy, witaminy A, E, C, z grupy B, proteiny, związki poliacetylenowe i olejek eteryczny.

Czym jest naturalna pielęgnacja?

Czym jest natura? Jak istotna jest w życiu człowieka? Z języka łacińskiego ,,natura’’ to przyroda w rozumieniu środowiska naturalnego, którego jesteśmy częścią. Człowiek współpracuje z naturą i czerpie z niej korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Pozostaje w ciągłej interakcji z wszelkimi zasobami przyrody, występującymi w jego otoczeniu.

produkt polski

100%
Produkt
Polski

Tylko naturalne składniki

Naturalne
Składniki

Skuteczność Potwierdzona Naukowo

Skuteczność
Potwierdzona
Naukowo

Realizacja: StudioAlfa.pl – Tworzenie sklepów internetowych