Live z kosmetolog Martą Majszyk-Świątek

Zapraszamy do obejrzenia zapisu Live'a, który jakiś czas temu odbył się na instagramowym profilu @Ekotyki. Prowadząca go kosmetolog Marta Majszyk-Świątek w bardzo ciekawy i wyczerpujący spósób omówiła działanie, skuteczność oraz innowacyjność naszych produktów. 

Śluz ślimaka - dobro pochodzące z natury o wszechstronnych właściwościach

Śluz ślimaka jest jednym z najbardziej cenionych surowców wykorzystywanych w kosmetyce. Biorąc pod uwagę fakt, że stanowi on remedium na większość problemów skórnych, jego popularność jest w pełni uzasadniona. Wykorzystywanie naturalnych składników w kosmetykach powinno się jednak odbywać przy wsparciu nauki. 

Naturalnie, etycznie i profesjonalnie

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu z Was, śluz ślimaka może wydawać się dosyć kontrowersyjnym surowcem kosmetycznym, ze względu na niejasne i sprzeczne informacje na temat jego pozyskiwania. Z racji tego,  postanowiliśmy więc uchylić rąbka tajemnicy i na tyle na ile możemy to zrobić, opowiedzieć Wam o pozyskiwaniu śluzu, który wykorzystywany jest w produktach Nature Cosmetics.

Pantenol - koi, nawilża i regeneruje

Pantenol jest jednym z bardziej popularnych składników aktywnych w kosmetykach, za sprawą swoich ponadprzeciętnych właściwości. Pantenol jest jedną z substancji stanowiących witaminą B5 w organizmie, dzięki czemu jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę. W kosmetykach odpowiada za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry, włosów i paznokci, poprzez wiązanie wody w naskórku i keratynie włosa.

Wąkrota azjatycka - składnik długowieczności

Wąkrota azjatycka znana także pod nazwą trawa tygrysia lub Gotu Kola to roślina naturalnie spotykana na terenie Azji, Ameryki, Afryki i Australii. Zawiera dużą ilość składników aktywnych wpływających pozytywnie na skórę całego ciała. Substancje pozyskuje się z całej rośliny, czyli zarówno z korzeni, łodyg, liści jak i kwiatów i nasion.

Łopian większy - składnik dla zdrowej skóry i pięknych włosów

Łopian większy, znany jako rzep to roślina dość pospolita, często traktowana jako chwast, ale o ciekawych właściwościach kosmetycznych. W procesie technologicznym wykorzystuje się zarówno korzenie, łodygi, liście jak i nasiona. W jego składzie można znaleźć takie składniki aktywne jak inulina, siarka, kwasy fenolowe, taniny, sole potasu, śluzy, flawonoidy, witaminy A, E, C, z grupy B, proteiny, związki poliacetylenowe i olejek eteryczny.

Czym jest naturalna pielęgnacja?

Czym jest natura? Jak istotna jest w życiu człowieka? Z języka łacińskiego ,,natura’’ to przyroda w rozumieniu środowiska naturalnego, którego jesteśmy częścią. Człowiek współpracuje z naturą i czerpie z niej korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Pozostaje w ciągłej interakcji z wszelkimi zasobami przyrody, występującymi w jego otoczeniu.

produkt polski

100%
Produkt
Polski

Tylko naturalne składniki

Naturalne
Składniki

Skuteczność Potwierdzona Naukowo

Skuteczność
Potwierdzona
Naukowo

Realizacja: StudioAlfa.pl – Tworzenie sklepów internetowych