Proces pozyskiwania śluzu ślimaka

Proces pozyskiwania śluzu ślimaka

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu z Was, śluz ślimaka może wydawać się dosyć kontrowersyjnym surowcem kosmetycznym, ze względu na niejasne i sprzeczne informacje na temat jego pozyskiwania. Z racji tego,  postanowiliśmy więc uchylić rąbka tajemnicy i na tyle na ile możemy to zrobić, opowiedzieć Wam o pozyskiwaniu śluzu, który wykorzystywany jest w produktach Nature Cosmetics. W naszym przypadku godne traktowanie zwierząt jest normą i możemy zapewnić, że było tak od zawsze, bo nie wyobrażamy sobie budowania marki ich kosztem.

Ślimaki to zwierzęta, które wymagają odpowiednich warunków do wzrostu i rozwoju. Ich hodowla wiąże się z dbaniem o czystość i porządek, na każdym z tych etapów. Im korzystniejsze warunki zapewnimy zwierzętom, tym bardziej wartościowy surowiec będziemy mogli od nich pozyskać. Ślimak dojrzewa przez okres kilku miesięcy i w tym czasie należy mu zapewnić odpowiednie warunki, aby móc później korzystać z wytwarzanego przez niego śluzu. Jakikolwiek błąd lub niedopatrzenie na tym etapie, negatywnie wpływa na wartość pozyskiwanego później surowca, więc dbałość o odpowiedni rozwój ślimaków jest koniecznością. 

Śluz pochodzi z gruczołów odnóża ślimaków i pozyskuje się go okresowo poprzez delikatną stymulację manualną. Proces ten wymaga szczególnej precyzji i delikatności. Jeżeli pozyskiwanie śluzu odbywa się w sposób nieodpowiedni, to bardzo łatwo można go zanieczyścić, co znacznie utrudnia późniejszy proces obróbki surowca i przyczynia się do pogorszenia jego jakości. Śluz pobierany jest od ślimaków, które są w pełni przygotowane do tego procesu. Dbanie o dobro zwierząt odbywa się na każdym etapie ich rozwoju, od wylęgu, poprzez okres w którym pozyskujemy od nich surowiec, aż po ich odejście. Co jednak warte zaznaczenia, ślimaki przebywające w hodowli niejednokrotnie żyją dłużej, niż te w warunkach naturalnych. Również samo pozyskiwanie śluzu korzystnie wpływa na proces stymulacji wzrostu ślimaka, jeśli takowy osobnik tego potrzebuje. 

Kolejnym ważnym etapem jest proces stabilizacji i oczyszczania śluzu, który również powinien charakteryzować się ostrożnością i delikatnością. Do kosmetyku nie może bowiem trafić świeżo pozyskany surowiec, tylko trzeba go najpierw odpowiednio przygotować. Ze śluzu powstaje filtrat, czyli tzw. czysty śluz, który przeszedł stabilizację mikrobiologiczną i ma zapewnioną ochronę składników aktywnych. Filtrat może występować w produkcie z dodatkiem różnych surowców lub samoistnie, przy wsparciu układu stabilizującego, który umożliwia jego odpowiednią konserwację. 

Jak więc widzicie na każdym etapie hodowli i pozyskiwania surowca najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie, delikatność i poprawność procesu oraz zapewnienie zwierzętom jak najlepszych warunków. Jeżeli nie dostosujemy się do tych wytycznych, to pozyskiwany przez nas surowiec nie będzie w pełni wartościowy. Postępowanie w sposób zagrażający zdrowiu lub życiu zwierząt w żadnym wypadku nie jest korzystnym rozwiązaniem ani dla nich, ani dla jakości oferowanych przez nas produktów. Skuteczny i wartościowy śluz, to śluz pozyskiwany w sposób bezpieczny i etyczny.

W Nature Cosmetics począwszy od 2007 r., poświęcając swój czas, energię i zasoby, wypracowaliśmy unikatowy system hodowli i pozyskiwania śluzu, który pozwolił nam na wyciągnięcie z tego surowca wszystkiego co najlepsze. To co udało nam się wypracować jest na tyle cenne, że musi pozostać owiane pewną tajemnicą. Poza tym rynek kosmetyczny, tak jak jakikolwiek inny rynek jest konkurencyjny i każda firma posiada własne metody oraz rozwiązania, którymi nie może się dzielić z innymi. 

My oferujemy Wam produkty zawierające najwyższej jakości składnik naturalny, którego skuteczność została potwierdzona naukowo. Osobiście dbamy o dobrostan hodowanych przez nas zwierząt i traktujemy je z należytą troską i szacunkiem. Po tylu latach pracy ze ślimakami i odkryciu jak cennym składnikiem jest ich śluz, który może rozwiązać wiele problemów skórnych oraz działać silnie stymulująco na skórę w profilaktyce przeciwstarzeniowej, a tym samym zwiększyć pewność siebie i komfort psychiczny naszych klientów, po prostu nie może być inaczej.

Powrót do blogu