Woda: wpływ na zdrowie i wygląd

Woda: wpływ na zdrowie i wygląd

Woda jest podstawą życia. Dorosły człowiek składa się w ok. 60 % z wody. Z wiekiem jednak jej ilość stopniowo maleje. Około 20% wody obecnej w organizmie człowieka znajduje się w skórze. Najwięcej, bo aż 50-70% znajdziemy w skórze właściwej. W warstwie rogowej jest to 12-15%.

Woda oczyszcza organizm z toksyn. Pomaga także w walce z cellulitem. Jej odpowiednia ilość korzystnie wpływa na stan naszej cery, włosów oraz paznokci. Odpowiednie nawodnienie skóry usprawnia przepływ krwi w naczyniach kapilarnych, a to poprawia jej ukrwienie. Woda reguluje pracę wszystkich procesów metabolicznych, zachodzących w skórze oraz w całym organizmie. Pełni zatem kluczową rolę w kwestii zachowania zdrowego oraz atrakcyjnego wyglądu.

Co dzieje się, gdy wody w skórze jest za mało?

- skóra traci jędrność i elastyczność

- staje się szorstka i sucha

- wzrasta skłonność do nadwrażliwości, powstawania pajączków i przebarwień

- cera przybiera szarawy odcień

- pojawiają się na niej zmiany skórne

- następuje wzrost ryzyka alergii, infekcji bakteryjnych i wirusowych

Jak można temu zaradzić?

- należy dostarczać organizmowi odpowiednią ilość wody. Minimalne, dzienne zapotrzebowanie na płyny to pomnożenie 30 ml przez naszą wagę

- warto stosować kosmetyki z substancjami aktywnymi,  które wiążą wodę w skórze i naskórku np. kosmetyki z zawartością śluzu ślimaka i kwasu hialuronowego

Rola wody w pielęgnacji skóry

Skóra zbudowana jest z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Pokryta jest ona płaszczem hydrolipidowym, który utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry i transportuje składniki odżywcze do jej komórek. Brak wilgoci w skórze może doprowadzić do utraty tych składników, a więc do jej przesuszenia i utraty jędrności, a w konsekwencji do szybszego powstawania zmarszczek. Suchość skóry to problem wielu osób, który nasila się wraz z wiekiem. Dzięki codziennemu stosowaniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, bogatych w składniki aktywne, z filtratem śluzu ślimaka oraz kwasem hialuronowym na czele, dostarczymy skórze odpowiednią dawkę odżywienia i nawilżenia.

Śluz ślimaka zawiera składniki, które wiążą wodę w naskórku. Podobne działanie wykazuje również kwas hialuronowy. Stosując kosmetyki zawierające te składniki, wrażliwa i przesuszona skóra stanie się bardziej jędrna, miękka i gładka. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku produkty z linii Nature Skin. Ich regularne stosowanie poprawi wygląd oraz kondycję podrażnionej i przesuszonej skóry.

Wpływ wody na skórę jest nieoceniony. Poprawia ona jej wygląd oraz sprawia, że staje się lśniąca i promienna. Dlatego też, tak istotnie jest nawadnianie skóry od wewnątrz poprzez picie odpowiedniej ilości płynów. Jak i jej nawilżanie z zewnątrz za pomocą odpowiednich kosmetyków. Połączenie tych dwóch elementów to klucz do zdrowej i pięknej skóry.  

Powrót do blogu