Przejdź do treści

📦 Darmowa dostawa od 150 zł

🕛 Zamówienia złożone do 12:00 realizujemy tego samego dnia

Koszyk
Czym jest naturalna pielęgnacja

Czym jest naturalna pielęgnacja

Czym jest natura? Jak istotna jest w życiu człowieka?

Z języka łacińskiego ,,natura’’ to przyroda w rozumieniu środowiska naturalnego, którego jesteśmy częścią. Człowiek współpracuje z naturą i czerpie z niej korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Pozostaje w ciągłej interakcji z wszelkimi zasobami przyrody, występującymi w jego otoczeniu. Od najdawniejszych czasów rośliny były wykorzystywane przez człowieka w życiu kulturalnym i estetycznym. Znalazły swoje miejsce w babilońskich i egipskich ogrodach, a także w gajach oliwnych w Grecji i Rzymie  ̶  jako element ozdobny ścian grobowców. Rośliny niejednokrotnie stanowiły też podstawę diety człowieka. Jednak ich najbardziej wartościowe zastosowanie, począwszy od starożytności do czasów obecnych, znajdziemy w lecznictwie, codziennej higienie oraz kosmetyce.

Odpowiednio skomponowane, najwyższej jakości składniki naturalne są skuteczne w działaniu, dzięki czemu cieszą się coraz większą popularnością. Powinniśmy używać kosmetyków, zawierających te składniki, które stymulują do odbudowy, nawilżają, odżywiają, jak również regenerują naszą skórę. Takie właściwości posiada m.in.:

Śluz ślimaka  ̶  naturalny surowiec pozyskiwany bezpieczną metodą, który stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i włókien elastycznych, nawilża skórę, poprawia jej elastyczność i jędrność, łagodzi zmiany zapalne i podrażnienia, a także wykazuje działanie ochronne.

Ekstrakt z nagietka lekarskiego  ̶  działa przeciwzapalnie, ściągająco bakteriostatycznie, nawilżająco, a także przyspiesza regenerację naskórka.

Oliwa z oliwek  ̶  stymuluje mikrokrążenie skórne, zapewnia elastyczność skóry, działa przeciwzmarszczkowo, intensywnie nawilża, koi, odżywia i regeneruje skórę.

Aloes  ̶  zwany przez starożytnych Egipcjan ,,magiczną rośliną nieśmiertelności” ze względu na ogromną ilość witamin, minerałów, aminokwasów oraz moc enzymów. Działa przeciwzapalne oraz oczyszcza organizm z toksyn. Wykorzystywany jest zarówno w kosmetyce, artykułach spożywczych, produktach ziołowych czy suplementach diety.

Wspomniane składniki sprawiają, że skóra jest dobrze nawilżona, jędrna i elastyczna.

Natura ma niezwykłą moc, z której powinniśmy korzystać w mądry i bezpieczny dla niej oraz dla nas sposób. Właściwie dobrana pielęgnacja, oparta na kosmetykach naturalnych z pewnością sprosta potrzebom naszej skóry. Naturalna pielęgnacja to świadoma pielęgnacja i świadomy wybór, który pozwoli naszej skórze zachować młody i zdrowy wygląd na długi czas.

Powrót do blogu