Pierwsze zmarszczki: pielęgnacja przeciwstarzeniowa

Pierwsze zmarszczki: pielęgnacja przeciwstarzeniowa

Pierwsze objawy starzenia się skóry występują u każdego z nas indywidualnie. Z wiekiem skóra traci jędrność i młodzieńczy blask, pojawiają się na niej również drobne zmarszczki i przebarwienia. Na początku nie są to jednak głębokie zmiany, a jedynie pierwsze oznaki powolnego starzenia się skóry, czyli tzw. zmarszczki mimiczne. Pojawiają się one najwcześniej w okolicach ust i pod oczami, gdyż w tych miejscach mamy do czynienia z największą ekspresją twarzy. Dodatkowo skóra na tych obszarach jest wyjątkowo delikatna i cienka, co również przyczynia się do przedwczesnego powstawania zmarszczek. 

Warto więc zadać sobie pytanie, co wpływa na proces starzenia się skóry? Przede wszystkim są to nieuniknione czynniki genetyczne. Nie mniej istotne są również czynniki zewnętrzne, przyspieszające ten proces. Należą do nich: niewłaściwa pielęgnacja skóry, niehigieniczny tryb życia, zła dieta, stres czy nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne. Jak zatem w naturalny sposób walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry i po jakie kosmetyki do pielęgnacji sięgać?

Składniki pomagające zatrzymać czas

Chcąc zachować młody wygląd skóry na dłużej warto wybierać preparaty zawierające sprzyjające temu składniki. Należą do nich m.in. elastyna, kolagen i kwas hialuronowy, które stanowią podporę skóry i korzystnie wpływają na jej wygląd. Odpowiadają za prawidłowe nawilżenie, napięcie oraz elastyczność, czyli aspekty, które z wiekiem ulegają osłabieniu. Efektem tego jest zmniejszenie jędrności skóry i powstawanie zmarszczek. Kosmetyki z zawartością kolagenu stymulują procesy naprawcze w głębokich strukturach skóry, przez co staje się ona mocniejsza i jędrniejsza. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku kosmetyki zawierające w swoim składzie śluz ślimaka. Ten naturalny składnik bogaty jest w kolagen, elastynę, alantoinę, kwas glikolowy, antyokstydanty, proteiny oraz witaminy A, D i E, przez co wykazuje intensywne działanie regenerujące, nawilżające, przeciwzapalne i przede wszystkim przeciwstarzeniowe.

Śluz ślimaka odpowiedzialny jest za zwiększenie liczby włókien kolagenowych, elastycznych i retikulinowych, poprawiając tym samym elastyczność i jędrność skóry. Składnik ten ma zbawienny wpływ na naszą cerę i pozwala zredukować widoczne na twarzy oznaki upływającego czasu. Dużą skutecznością potwierdzoną badaniami klinicznymi odznacza się serum i inne produkty marki Nature Cosmetics. Kosmetyki te doskonale pielęgnują cerę, nawilżają ją, zmniejszają przebarwienia oraz regenerują skórę po różnego rodzaju podrażnieniach.

Przeciwstarzeniowe właściwości linii Nature Skin

Intensywne nawilżenie, jak i działanie przeciwzmarszczkowe wykazują również kremy z linii Nature Skin przeznaczone do cery suchej oraz do cery tłustej/mieszanej. Kosmetyki te działają wielokierunkowo. Dzięki zawartości odpowiednio skomponowanych naturalnych składników nawilżają, odżywiają i regenerują naskórek. Działają również antyoksydacyjnie oraz zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry. W profilaktyce przeciwstarzeniowej nie można również zapomnieć o dokładnym oczyszczaniu twarzy. Płyn micelarny oraz mgiełka tonizująca to kosmetyki z linii Nature Skin, które idealnie spełniają to zadanie, a jednocześnie odświeżają i działają biorewitalizująco na skórę. 

Preparaty ze śluzem ślimaka, oprócz stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, zapewniają również odpowiedni poziom kwasu hialuronowego. Warto zaznaczyć, że z wiekiem poziom tego kwasu w naszej skórze maleje, a skutkiem tego jest właśnie zmniejszona sprężystość. Słabną także możliwości zatrzymywania wody w naskórku. Skóra staje się wówczas przesuszona i podatna na podrażnienia, co powoduje częstsze powstawanie zmarszczek. W celu uzupełnienia malejącego z wiekiem niedoboru kwasu hialuronowego, warto więc wybierać preparaty z tym składnikiem. Dzięki ich zastosowaniu cera będzie odpowiednio nawilżona, gładka, elastyczna oraz bardziej jędrna i aksamitna.

Proces starzenia się skóry jest w istocie nieunikniony, ale prowadząc zdrowy tryb życia i wybierając odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, możemy zdecydowanie opóźnić jego postęp.

Powrót do blogu